Belenco Nedir ? Belenco Mutfak Tezgahı Özellikleri

Kullanıcı Değerlemesi:  / 0
Yayın tarihi: 05 Temmuz 2019
Gösterim: 6053

Belenco, içeriğinin %90'ını kuvars mineralinin oluşturduğu sert ve çizilmeye karşı korunaklı bir yüzey kaplama ürünüdür.Önceki yazımızda belirttiğimiz gibi Belenco da Coante gibi geniş kullanım alanlarına sahiptir.Mutfak tezgahı ve zemin gibi bir çok yerde kullanılabilirler. Kuvars minerali sayesinde harika özelliklere sahip olan Belenco kullanıcılarının gözbebeği bir üründür.

Devamını oku: Belenco Nedir ? Belenco Mutfak Tezgahı Özellikleri
 

Coante Nedir ? Coante Mutfak Tezgahı Özellikleri

Kullanıcı Değerlemesi:  / 1
Yayın tarihi: 03 Temmuz 2019
Gösterim: 6838

Coante, ismini İtalyan firması Brenton'dan alan Brenton teknolojisi ile meydana getirilmiş kompozit bir yüzey kaplama ürünüdür. Coante çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bazılarını söylemek gerekirse, mutfak tezgahları, zemin döşemeleri ve merdivenlerde de kullanılırlar. İçerisinde bulunan kuvars minerali Coante'ye birçok avantaj sağlar. Sertlik belirten Mohs skalasında sertliği 7 olan kuvars minerali, Coante'ye dayanıklılık kazandırır. Ayrıca bu özellik, ürünü çizilmeye ve kimyasal etkilere karşı da savunmalı bir duruma getirir. Coante, yapısında bulundurduğu kuvars minerali sayesinde son derece parlak ve göz alıcı bir görünüme sahiptir. Bu yanıyla Coante estetik bir görünüme de sahiptir.

Devamını oku: Coante Nedir ? Coante Mutfak Tezgahı Özellikleri
 

Mermer Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcı Değerlemesi:  / 0
Yayın tarihi: 01 Temmuz 2019
Gösterim: 6202

Mermerler, yıllar boyu kendini unutturmamış,kalitesiyle ve görüntüleriyle hala evimizin bir köşesinde kullandığımız taşlardır. Bazen dekorasyon değişikliği yapmak isteyip, sadece görünüşe aldanarak yanlış mermer seçimleri yapılmaktadır. Dolayısıyla bir zaman sonra üzücü sonuçlar yaşanılabilmektedir.

İşte size bu üzücü sonuçlara şahit olmamanız ve kaliteli bir seçim yapabilmeniz için bazı husulardan bahsedeceğiz.

Devamını oku: Mermer Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
 

Pencere Önü Mermeri (Denizlikleri) Nedir? Ne işe Yarar?

Kullanıcı Değerlemesi:  / 1
Yayın tarihi: 01 Temmuz 2019
Gösterim: 14266

Bir yapının ve özellikle evlerin görüntüsünde büyük bir etken olan pencere önü mermerleri(denizlik), görüntüye güzellik katmasından ziyade asıl görevi duvarları yağmurlardan korumaktır.

Genellikle mermer malzemeden üretilir ancak yapının tasarımına göre tür tercihi de yapılabilmektedir.

Koruma görevini yerine getirebilmesi için bazı özelliklere sahip olması gerekebilir. Pencere önü mermerleri için genellikle  Marmara Beyazı , Muğla Beyaz Mermeri, Afyon beyaz mermeri seçilir ve genişlikleri duvardan en az 2cm çıkıntılı olmak zorundadır.

Devamını oku: Pencere Önü Mermeri (Denizlikleri) Nedir? Ne işe Yarar?
 

Alüminyum Küpeşte ve Özellikleri

Kullanıcı Değerlemesi:  / 0
Yayın tarihi: 01 Temmuz 2019
Gösterim: 6155

Balkonların kenarlarına öncelikle emniyet, sonrasında da hoş bir görünüm sağlamak amacıyla kullanılan malzemelere küpeşte adı verilir. Küpeştenin ahşap, çelik, krom ve plastik vs. gibi çeşitleri bulunur. Genellikle alüminyum ağırlıklı olarak tercih edilir. 

Küpeşte aynı zamanda trabzan ya da korkuluk olarak da bilinir. 

Devamını oku: Alüminyum Küpeşte ve Özellikleri
 

Traverten Mermer Nedir? Neyden Oluşur?

Kullanıcı Değerlemesi:  / 1
Yayın tarihi: 28 Haziran 2019
Gösterim: 6959

 Traverten Nedir? Neyden Oluşur?

İç Mimarinin bir parçası olan Travertenler, sıcak yeraltı sularının içinde çözünmüş olarak bulunan kalsiyum karbonatın yeryüzünde çökelmesi sonucunda meydana gelmiş bir tür taş çeşididir.

Pamukkale'de de görebileceğimiz bu taşlar, doğadaki oluşumuna göre farklı renk ve desenlerde işlenebilmektedir. Çoğunlukla krem,sarı,kahve ve kırmızı en çok bilinen traverten çeşitleridir.

Devamını oku: Traverten Mermer Nedir? Neyden Oluşur?
 

Granit Tezgah mı? Mermer Tezgah mı?

Kullanıcı Değerlemesi:  / 0
Yayın tarihi: 28 Haziran 2019
Gösterim: 5876

Granit ve Mermerler her ne kadar birbirlerine çok yakın olsalar da, aslında bazı önemli farkları mevcuttur.
Mutfağınıza kendi tercihinize ve zevkinize göre bir tezgah ayarlamadan önce bu tür farkları bilgi edinmenizde fayda olacaktır. Aksi takdirde hayal kırıklığı yaşama ihtimaliniz o kadar da düşük sayılmaz.

Öncelikle şunu belirtmek gerek ki; seçeceğiniz ve mutfağınızda uzun yıllar boyu kullanacağınız tezgahın görselliği kadar da yapısını,kalitesini ve sağlamlığınını iyi seçmeniz gerekir. Bu sebeple bu makaleyi yazdık ve bu ikili arasındaki hem yapısal hem de ekonomik farkları anlattık.

 

Devamını oku: Granit Tezgah mı? Mermer Tezgah mı?
 

Mermerlerin Sınıflandırılması

Kullanıcı Değerlemesi:  / 1
Yayın tarihi: 28 Haziran 2019
Gösterim: 6848

Mermerler genel olarak aynı yapılara sahip olsa da, işleme şekilleri ve usülleri bir çok faktörü ortaya çıkarmaktadır. Bunlar; dayanıklılık,pürüz,görsellik ve kusur gibi faktörlerdir. Aşağıdaki sınıflandırmalara göz attığınızda böyle durumlarda ortaya çıkabilecek sonuçları daha iyi anlayacaksınız. Tabi bu sınıflar bazen üretim hatası olmakla beraber, bazen de isteğe göre hazırlanabiliyor.
Normal şartlarda mermer sınıfları A-B-C-D olarak ayrılabilir. 

Devamını oku: Mermerlerin Sınıflandırılması
 

Çeşitli Mutfak Tezgahları ve Karşılaştırmaları

Kullanıcı Değerlemesi:  / 0
Yayın tarihi: 28 Haziran 2019
Gösterim: 6066

Eğer evinizi yenileme gibi bir niyetiniz varsa, neyin nereye yaptırılacağı ile beraber, hangi parçanın hangi malzemeden oluştuğunada karar vermelisiniz. Kendinize özgü bir tasarıma giden yol, kendi kararlarınızdan geçer. Özellikle hanımların himayesi altında olan mutfak da tasarım konusuna ağırlık göstermek yerinde bir karar olacaktır.

Mutfakların en göze batan noktalarından biri şüphesiz mutfak ve Mutfak Tezgahıdır. Tezgahın görünüşü,kalitesi ve görünüşünü doğrudan etkileyen dayanıklılığı, akla gelen ilk soru işaretleridir. Şimdi bu soru işaretlerini ele alarak bazı tezgah modellerini özellikleriyle beraber özetleyelim.

Fakat unutmamak gerek ki, tezgahın kendisi kadar yerleşimi de çok önemlidir. Mutfak tezgahı deyince akla ilk mermer gelir. Ancak mermerlerin de kendi arasında türlerine göre farklı farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bilgi edinmeniz için bu tezgah türlerinden kısaca bahsedecek olursak;

Devamını oku: Çeşitli Mutfak Tezgahları ve Karşılaştırmaları
 

Mermer Nedir? Mermer Mutfak Tezgahı Özellikleri

Kullanıcı Değerlemesi:  / 0
Yayın tarihi: 27 Mart 2018
Yazar: Super User Gösterim: 6492

MERMER NEDİR?

MERMER MUTFAK TEZGAHININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Mermer, genellikle beyaz , siyah vb. gibi renkleri de mevcut olan , türlü renkte damarlı , cilalanmaya müsait değişime uğramış kireçtaşıdır. 

Bir diğer deyişle mermer , metomorfizma hadisesi sonucunda dolomotik ve kalkerin yeniden kristalleşmesi sonucu cerayan etmiş , meydana gelmiş bir bileşendir. 

Daha da sadeleştirecek olursak kısaca mermer, kireçtaşının yoğun basınç ve ısıya maruz kalması sonucu oluşmuş bir taş çeşididir. 

 

Mermer , yüzyıllar boyunca birçok mimaride kullanılmıştır. Osmanlı devletinde de birçok yapıda kullanılmış, tarihi çok eskilere dayanan değerli bir taş çeşididir. Eski zamanlarda genellikle çok dayanıklı olması ve estetik olarak güzel durması nedeniyle daha çok sanatsal alanlar içerisinde kullanılmakta olan mermer günümüzde genellikle inşaat sektöründe  , süs eşyalarının yapımında , dekorasyon , heykelcilik , mezar taşı yapımı gibi alanlarda kullanılmaktadır. 

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi birçok mimari yapıda hem estetik amaçlı hem fayda ve kullanışlılık açısından birçok alanda kullanılmıştır. Biz bugün ki yazımızda  mermerin mutfakda ki  kullanım alanlarına ve faydalarına değineceğiz. 

 

Mutfak birçoğumuzun özellikle de bayanların en çok vakit geçirdiği ,  kendini mutlu ve üretken hissettiği alan, evin en önemli bölümlerinden biridir. Öncelikle mutfak tezgahı seçilirken mutfağın tasarımına,  genel havasına uygun renkler tercih edilir. Mutfağımızda yer alan mutfak tezgahları mutfağın tüm görünümünü ön plana alan , estetiklik katan tek başına ayrı ve önemli  bir unsurdur. 

Mermer , mutfak tezgahlarında, bilhassa klasik ahşap , meşe vb. öğelerin kullanıldığı mutfaklar da göze en çekici , en hoş görünen malzemelerden birisidir. Su ve ısıyı geçirmeme özelliği, dayanıklılığı sebebiyle tercih edilebilir. 

Kısaca özetyecek olursak ;

  • Mermer zarif ve hoş görünümlüdür. 
  • İstenilen dizayn  ve ölçüde üretilebilir. 
  • Sağlıklı ve hijyeniktir. 
  • Yıllar boyunca ilk günki özelliğini korur. 
  • İnsan ve çevre sağlığına herhangi bir zararı  bulunmamaktadır. 

 

Osmanoğlu mermer olarak sizlerin isteklerine önem veriyoruz. Osmanoğlu mermer, mermer ve diğer ürünleri  birçok renk ve çeşit skalasıyla sizlere Adana ve çevresinde hizmet vermektedir. Sizler daha şık daha kaliteli ve daha modern mutfak tezgahları için Osmanoğlu mermere uğramadan karar vermeyin. Daha detaylı bilgi almak için bize www.osmanoglumermer.com internet adresimizden ve iletişim bilgilerimizden  ulaşabilirsiniz. 

 

 

Sayfa 1 / 3

İLETİŞİM

ADRES:
Ceyhan Yolu Üzeri (Asri Mezarlık Yanı) Dedekorkut Mah. 841 sok. No: 65 Yureğir ADANA

TELEFON:
0322 323 13 13

CEP TELEFONU:
0533 598 69 67

E-POSTA:

info@osmanoglumermer.com

Bağlantılar